Meble do restauracji i kawiarni – aranżacja skandynawska

Atutem każdej restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych jest nie tylko smaczna kuchnia, aromatyczna kawa oraz sympatyczna obsługa, ale także stylowa i niebanalna aranżacja. To właśnie ona tworzy niezwykły klimat miejsca. Meble do restauracji muszą więc łączyć w sobie solidną jakość wykonania, trwałość oraz estetykę. Ostatnio modny skandynawski tren w aranżacji pozwoli stworzyć wnętrze zapraszające gości nowoczesnością, a zrazem przytulnością i prostotą.

Urządzamy piękne wnętrze

Wystarczy wpisać do okna wyszukiwarki w sieci słowa: restauracja meble skandynawskie lub drewniane i zajrzeć do grafiki, by dostarczyć sobie wielu inspiracji.  Styl skandynawski to jasne drewno, połączone zazwyczaj z bielą i minimalistycznymi dodatkami. Tworzy wrażenie większej i przestronniejszej przestrzeni, w której przebywa się chętnie nie tylko podczas spożywania posiłków, ale także na przykład na popołudniowej kawce czy wieczornej lampce szampana. Można oczywiście od razu postawić na białe, fabryczne akcesoria, ale najlepiej zamówić proste drewniane meble do restauracji i kawiarni, zaś następnie je pobielić we własnym zakresie. To doda meblom duszy i będzie wyglądało niezwykle naturalnie. Wystarczy do tego celu użyć farby kredowej, a potem dokonać lekkich przecierek i na koniec nawoskować meble, czyli stoły i krzesła. Jeżeli w lokalu przewidujemy kącik relaksacyjny, na przykład z prasą czy  dobrą książką, warto dodatkowo jest zamówić wygodne, duże, szare sofy. Całość dopełnią białe ściany oraz dużo różnorodnego oświetlenia, nie tylko górnego,ale także lampek, jako oświetlenia dodatkowego. Meble do kawiarni czy innego lokalu gastronomicznego warto nakryć lekkimi obrusami, postawić na  nich żywe kwiaty oraz świece. Spójność stylistyczna wnętrza powinna przejawiać się w kolorystyce oraz zastosowaniu tylko kilku rodzajów materiałów, na przykład drewna i tkanin. Jeżeli zależy nam na nieco bardziej loftowym charakterze wnętrza, ale również w klimacie skandynawskim, na jedną, ze ścian można zastosować płyty z betonu architektonicznego. Będzie on doskonale komponował się z jasnym drewnem, szarością i bielą.

Warto pamiętać, że klient restauracji czy kawiarni, nim spróbuje dań z karty, stwarza sobie pierwsze wrażenie o lokalu, właśnie na podstawie jego wystroju. Od aranżacji zależy, czy gość zostanie na dłużej lub czy w progu zawróci i wyjdzie w poszukiwaniu innego miejsca. Serce włożone w aranżację lokalu z pewnością przyciągnie wielu gości, poszukujących smacznych posiłków, spożywanych w stylowych wnętrzach.